csiga csoport

Csoport bemutatkozása

Szeretettel bemutatom a Csiga csoportot, amely egy vegyes csoport. Az év nagy változásokat hozott a csoport életében, mert két új óvónő is megkezdte munkáját a gyerekek, testi-, lelki egészségének megőrzéséért és fejlődéséért. A 2020/21-es nevelési év második felére 28 főre nőtt a csoport létszáma, melyből 12 gyermek nagycsoportos, 6-an középső csoportosok és 10 gyermek kiscsoportos. Ők idén kezdték az óvodába járást. A beszoktatás alatt a gyermekek egyéni szükségleteit figyeljük, és igyekszünk elősegíteni a gyermekek könnyebb elválását a szüleitől. A folyamatos beszoktatás mellett természetesen a nagyobbak igényeire figyelve tervezzük meg mindennapjainkat. A feldolgozott anyagok mindig az évszakhoz, népszokásokhoz, jeles napokhoz, időjáráshoz igazodva egymásra épülve tervezzük, és játékos formában adjuk át az ismereteket. Számunkra fontos a gyerekek szabad játéka, a friss levegőn való mozgása, az egészséges életmód, a mindennapos mozgás és a környezet tudatos életmód megalapozása, így törekszünk mindennapjainkat e szemléletek mentén komplexen megvalósítani. Hetente elmegyünk sétálni, amikor a gyerekekkel beszélgetve kis kirándulásokat teszünk a településen, így mi is megismerjük értékeit. Ezeket tudatosítani szeretnénk a gyermekekben. Aktívan szeretnénk csatlakozni a helyi szokásokhoz, hogy a gyermekekben minél jobban erősödjön a hovatartozás érzése és településük-, haza szeretetük.
145406500_452313309236278_8494112046712818449_n

Gyarmati Judit