pillangó csoport

Csoport bemutatkozása

A 2020/21-es tanévben a csoportlétszáma: 27 fő, ebből 13 lány és 14 fiú. Korcsoportonkénti megosztása: 11 fő tanköteleskorú nagycsoportos, 8 fő középső csoportos korú és 8 fő kiscsoportos. Új gyermek 4 érkezett, ebből kettőnek itt van a testvére is a csoportban.
A gyerekek óvodába érkezésétől fogva nagy hangsúlyt fektetünk a szociális képességek, ezen belül az érzelmi intelligencia fejlesztésére. Az empátia, tolerancia, együttérzés, öröm, bánat érzéseinek megismerésére. A másik fontos az első években az önállóság erősítése, pozitív élményként való megélése: „Örülök, hogy már tudom.” A természet szeretése, megóvása, környezetvédelemre való nevelés fő feladatként jelenik meg a csoportunkban. Településünk környezeti kincseinek, természeti szépségeinek felfedezése beleépül a nevelésünkbe. Próbálunk olyan természet iránti érzékenységet, fogékonyságot már az óvodás korban elültetni a gyerekeinkben, amelyet, mint értéket vihetnek magukkal tovább az életük során. A zenehallgatás, a mozgás és a kreatív tevékenykedés a mindennapok része a csoportunkban. Ezeken keresztül fejlesztjük a gyermekek alapkompetenciáit és alkalmazzuk az egyéni differenciális módszerének elvét. Nevelésünk gyermekközpontú: a biztonságot nyújtó érzelmi környezet megteremtésével, korszerű pedagógiai módszerek alkalmazásával a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszünk.

Kőhegyi Erika

Óvodapedagógus