Katica csoport

Csoport bemutatkozása

A Katica csoport 26 gyermeknek biztosít szeretetteljes óvodai ellátást. A katicás gyermekek vegyes életkorúak, ahol a különböző korosztály tud egymással önfeledten játszani.  A nagyobbak szívesen segítenek az újonnan érkező gyermekek befogadásában és a kisebbek körül egyaránt. Csoportszobánk vidám, gyermeki hangulatú, melyben leginkább a meleg színek dominálnak. Dekorációinkkal arra törekszünk, hogy mindig az adott évszak tükröződjön.A berendezés és a bútorok az óvodás korú gyermekek életkori sajátosságaihoz igazodnak.Méretükben,kialakításukban egyaránt komfortérzetüket szolgálják A berendezési tárgyak elrendezésénél figyelembe vettük, hogy minden játéktevékenységnek nyugodt, elkülönített teret biztosítsunk, hogy az egyes játszó csoportok ne zavarják egymást. Sokféle játékeszköz áll a gyermekek rendelkezésére, melyben minden korosztály megtalálja az életkorának, érdeklődésének megfelelőt. Nagyon szeretnek a galérián játszani, mely több funkciót is betölt. Nevelési elveink közül legfontosabbnak tartjuk a szabad játékot, mely jelentősen hozzájárul a gyermekek személyiségének sokoldalú fejlődéséhez. A szabály, szokásrendszer következetes betartásával elősegítjük, hogy kevesebb konfliktus alakuljon ki a csoportban. Sokféle, változatos tevékenységet biztosítunk a gyerekek számára.Ezek által bővülnek ismereteik, fejlődik szociális képességük, mozgásuk. Projekt módszer szerint dolgozunk. A tervezett tevékenységek igazodnak a gyermekek érdeklődéséhez, csoportunk összetételéhez, fejlettségéhez. Igyekszünk gazdag teret biztosítani a sokoldalú tapasztalatszerzésnek. Szeretettel, őszintén és következetesen viszonyulunk a gyermekekhez. A csoporthoz tartozást, a gyermekeink közötti baráti kapcsolatokat közösen átélt élményekkel, közös játékkal erősítjük. Élményszerző sétákkal, túrázásokkal, egész napos kirándulásokkal szeretnénk gazdagítani a gyermekek élményeit, melyeket közösen élünk át. Zenei beállítottságúak vagyunk, így mindenképp igyekszünk majd a gyermekek zenei nevelésébe újdonságokat becsempészni.

dsc_4318 1

Csontos Gáborné